فروشگاه کالاهای دیجیتال->آموزش استفاده از گیفت کارت مایکروسافت
آموزش استفاده از گیفت کارت مایکروسافت

ویندوز با اعمال تغییراتی به دنبال یکپارچه کردن سیستم فروش خود برای پذیرش گیفت کارت مایکروسافت است. در حال حاضر این امکان فراهم است که از طریق مایکروسافت گیفت کارت خریدتان از فروشگاه ویندوز فون، فروشگاه ویندوز 8 و همینطور فروشگاه ایکس باکس   انجام دهید.

1- در قدم اول لازم است تا یک اکانت با هویت آمریکایی در مایکروسافت داشته باشید. آموزش ساخت اکانت
تذکر: این آموزش برای اکانت آمریکا تنظیم شده است. در صورت تمایل به استفاده از اکانت اروپا که گیفت کارهای آن نیز با واحد ارزی یورو در فروشگاه ما عرضه می شود، لازم است تا اکانت خود را با هویت یک کشور اروپایی بسازید.

2- در صورتی که پیش از این اکانت مایکروسافت (یکی از ایمیل های outlook.com - live.com - hotmail.com) را ساخته اید، لازم است تا از انتخاب کشور آمریکا در زمان ساخت آن اطمیمنان حاصل نمایید. برای این منظور وارد سایت commerce.microsoft.com شوید و لاگین نمایید. از منو گزینه Profile را انتخاب کنید، کشور شما باید آمریکا (United State) ثبت شده باشد. در این صورت آدرس پروفایل (Buling Address) را مشابه بند 2.5 آموزش تکمیل نمایید ... اگر کشور در پروفایل آمریکا نیست، می بایست مجددا یک اکانت مایکروسافت (live ID) بسازید.

3- در انتها باید اطلاعات کارت مایکروسافت خود را جهت افزایش اعتیار اکانت خود وارد کنید. برای این منظور از در سایت commerce.microsoft.com منوی payment options را کلیک نمایید. از این صفحه طبق اطلاعات زیر می توانید گیفت کارت مایکروسافت را Redeem نمایید.

همانطور که مشخص است Your Microsoft account - You have 0$ را مشاهده می کنید.
در همین صفحه Redeem Card را کلیک کنید. کد خود را وارد کنید و کمی صبر کنید تا اعتبار gift card در زیر کادر نمایش داده شود، سپس Next را بزنید تا اعتبار کارت به موجودی اکانت مایکروسافت شما اضافه شود ...

نکته: شما می توانید از لینک https://live.xbox.com/en-US/RedeemCode نیز مایکروسافت گیفت کارت خود را Redeem نمایید. در صورتی که می خواهید از طریق سایت Xbox موجودی اکانت مایکروسافت خود را افزاریش دهید باید ایتدا اکانت Xbox خود را فعال نمایید. آموزش فعال سازی اکانت Xbox

4. اکنون که موجودی در اکانت خود دارید می توانید نسبت به خرید محصولات مورد نظرتان از فروشگاه های ویندوز اقدام نمایید. کافی است که هنگام پرداخت Microsoft Acount را به عنوان روش پرداخت انتخاب نمایید... توصیه می کنیم از آی پی آمریکا برای مراجعه به فروشگاه ها و خرید از آن ها استفاده کنید.

چند تذکر که باید پیش از خرید کارت به آن دقت کنید:

تذکر برای ویندوز فونی ها: ترجیحا از روی گوشی خود خرید ننمایید، برای این منظور از طریق سیستم خود به فروشگاه ها متصل شوید و بعد از تکمیل خرید با گوشی خود به اکانتتان متصل شوید و فرآیند نصب برنامه را طی نمایید.
- ویدئوای برای مشاهده نحوه خرید App با گوشی وینفون در لینک زیر قرار گرفته است. خرید از طریق سیستم نیز مشابه همین آموزش است. لینک ویدئو

- گیفت کارت مایکروسافت و موجودی حاصل از آن تنها برای خرید محصولات دیجیتال و قابل دانلود مناسب است و از آن برای خرید گیفت کارت و محصولات فیزیکی (پستی) نمی توان استفاده کرد.

- در صورت وارد کردن کارت در اکانتتان، اعتبار کارت غیر قابل برگشت خواهد شد.

- بالانس (موجودی) شما در اکانت مایکروسافت شامل هزینه نگهداری و مالیات نیست، همچینین موجودی اضافه شده با مایکروسافت گیفت کارت تاریخ انقضا ندارد. لازم به ذکر است بالانس ایجاد شده با کدهای تخفیف و مایکروسافت گیفت کارت تبلیغاتی تاریخ مصرف داشته و منقضی خواهند شد.

- شما نمی توانید بیشتر از 1000 دلار در روز به موجودی خود اضافه و خرید نمایید. استفاده از گیفت کارت بیشتر از 5000 دلار برای یک اکانت، ممکن است باعث ایجاد محدودیت و حتی مسدود شدن اکانت شود.

- واحد ارزی اکانت شما از دلار آمریکا به دیگر واحدها قابل تغییر نیست و همچنین نمی توانید محصولات با واحد ارزی دیگر را خریداری نمایید.

- شما در آن واحد تنها می توانید از یک روش پرداخت استفاده نمایید مثلا نمی توانید یک محصول 10 دلاری را زمانی که بالانس اکانت شما 7 دلار است خرید نمایید و 3 دلار آن را با کارت اعتباری پرداخت کنید. می بایست بالانس اکانت خود را افزایش دهید و یا کل مبلغ را با کارت اعتباری پرداخت کنید.

- امکان مسدود شدن اکانت شما از طرف مایکروسافت به دلیل رعایت نکردن قوانین وجود دارد. در اینصورت ممکن است لازم باشد هویت خود را اثبات نمایید در غیر اینصورت موجودی شما دیگر قابل دسترسی نخواهد بود.

- قویا توصیه می کنیم در اکانتی که از طریق گیفت کارت آن را شارژ می کنید؛ کارت اعتباری (ویزا و مستر کارت) استفاده ننمایید. در صورت الزام می بایست حتما کارت اعتباری شما صادره از آمریکا باشد و آدرس ریجیستر شده برای کارت با آدرس اکانت مایکروسافت شما یکسان باشد!

- برای مشاهده سوابق خریدتان در ommerce.microsoft.com لاگین کنید و از منوها گزینه transactions را کلیک نمایید.