ساخت اکانت مایکروسافت و فعالسازی اکانت در ویندوز فون و ایکس باکس

ساخت اکانت مایکروسافت (live ID) با هویت و آی پی آمریکا اصلی ترین و اولین کاری است که برای استفاده کامل از خدمات آنلاین ویندوز باید انجام دهید.

1- یکی از سایت های live.com یا outlook.com را باز کنید و روی Sign up now کلیک نمایید. فراموش نکنید با آی پی آمریکا باید این مسیر را طی نمایید.

2- اطلاعات خواسته شده برای تکمیل فرم عضویت را با رعایت موارد زیر، تکمیل نمایید:

2.1- تاریخ تولد خود را حتما بالای 18 سال وارد نمایید. از سایت Time.ir اقدام به دریافت تاریخ تولید صحیح خود نمایید (تاریخ شمسی تولد خود را تبدیل به تاریخ میلادی نمایید) تا در صورت نیاز در مراجعات بعدی مانند نیاز به ریکاوری اطلاعات اکانت، تاریخ تولد وارد شده را به یاد داشته باشید.

2.2- آدرس مورد نظر خود را وارد نمایید و یکی از گزینه های outlook.com - live.com - hotmail.com را انتخاب نمایید

2.3- پسورد وارد شده شما باید بیش از 7 کارکتر داشته باشد، استفاده از حرف کوچک، حرف بزرگ و عدد الزامی است.

2.4- در قسمت how can we help you reset password، امکان استفاده از سه روش را برای بازیابی پسورد اکانت خود خواهید داشت. گزینه اول که شماره تلفن است برای شما که باید اکانت آمریکا بسازید غیر قابل استفاده است. اما گزینه آلترناتیو ایمیل و Choose Security question قابل استفاده است و آن ها را برای اکانت خود تعریف نمایید.
تذکر: حتما آلترناتیو ایمیل را صحیح وارد نمایید و از ایمیل دامنه های .ir و همینطور ایمیل یاهو که با هویت ایرانی خود ساخته اید استفاده ننمایید.

2.5 - در قسمت Where are you from باید کشور خود را آمریکا انتخاب نمایید و برای وارد کردن Zip Code نیز می توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید.
- مراجعه به سایت Yellow.com انتخاب یک شهر و شغل و استخراج یک کدپستی صحیح.
- مراجعه به maps.google.com جستجوی یک شهر در آمریکا و پیدا کردن مکانی که آدرس پستی آن به همراه کد پستی درج شده باشد.
تذکر: حتما شماره تلفن، آدرس، نام شهر و ایالت را به همراه Zip Code (کد پستی) مرتبط با آن در جایی ذخیره نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل Billing Address در سایت مایکروسافت (اولین باری که اقدام به خرید می نمایید) آن ها را در اختیار داشته باشید.

3. در صورت ورود صحیح تمام اطلاعات با کلیک روی I accept باید وارد صفحه ایمیل خود شوید و اولین ایمیل دریافتی که خوش آمد گویی به شما است را دریافت نمایید.

جهت تعریف اکانت ساخته شده در گوشی (سینک Live ID با گوشی) مسیر زیر را طی نمایید.
- از منوی استارت گزینه Settings را انتخاب کنید و بعد گزینه Email + accounts را لمس کنید.

- گزینه Add an account > Windows Live را لمس کنید.

 - اگر در مراحل راه اندازی وینفون خود Live ID را اضافه نکرده باشید در این مرحله صفحه ای به شما نمایش داده خواهد شد، Next را لمس کنید. سپس:

    ایمیل را لمس کنید و Windows Live ID خود را که طبق آموزش فوق ساخته اید، وارید نمایید ...

    پسورد را لمس کنید و آن را وارد نمایید.

    Sign in را لمس کنید.

- در این مرحله ایمیل ساخته شده، کانتکت لیست، تقویم، فتو و فیدهای اکانت شما (در صورت وجود) با گوشی شما سینک شده است.

فعال سازی اکانت Xbox

1. وارد سایت xbox.com شوید و Sign In را کلیک کنید.

2. بعد از وارد کردن اکانت مایکروسافت ساخته شده طبق آموزش فوق، به صفحه جدیدی مشابه تصویر زیر هدایت می شوید، همانطور که مشخص است کشور شما آمریکا است و نباید آن را تغییر دهید. روی I Accept کلیک کنید.

3. بعد از مراحل فوق وارد صفحه خوش آمد گویی می شوید که اعلام می کند؛ Xbox Live Account شما فعال شده و می توانید از خدمات آنلاین ایکس باکس استفاده نمایید.

4. برای تکمیل ثبت نام از منوی Xbox Live Gold گزینه Redeem Code را انتخاب کنید. می بینید که باید آدرسی در آمریکا ثبت نمایید. پیشنهاد می کنیم که به آدرس commerce.microsoft.com مراجعه نمایید و از منوی Profile آدرس خود را ثبت کنید، در اینصورت آدرس در تمام وبسایت های مایکروسافت از جمله Xbox اعمال خواهد شد.

 - برای استخراج آدرس، کدپستی و شماره تلفن صحیح آمریکا می توانید از سایت های maps.google.com یا Yellow.com استفاده نمایید.